l8213_1463125238.gif

فایل دانشجویی

فایل دانشجویی

فایل دانشجویی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی،

دانلود مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال
 کتابخانه های سنتی

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال
مبانی نظری کتابخانه های سنتی
مبانی نظری 
کتابخانه های دیجیتال
کتابخانه های سنتی
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل docx
حجم فایل 110 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 72

مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

 

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری


کتابخانه های دیجیتال و سنتی

كتابخانه ها محل ذخیره ی دانش ها هستند. كتابخانه دیجیتال، كتابخانه ای است که در آن منابع تمام متن وخدمات کتابخانه ای به صورت دیجیتال در اختیار کاربران قرار می گیرد.

كتابخانه های دیجیتالی، كتابخانه های الكترونیكی ای هستند كه در آنها شمارزیادی از كاربران كه از نظر جغرافیایی پراكنده هستند می توانند به محتوای منابع گوناگون مواد الكترونیكی مانند:متن، تصاویر،نقشه ها، صداها دسترسی داشته باشند. دركتابخانه دیجیتال چندین كاربر می توانند در زمان واحد از یك منبع خاص استفاده كنند. (واسولو و اسرینی[1]، 1389، 41).

……………………….

- سیر تحول کتابخانه ها

به طور کلی کتابخانه ها از لحاظ ساختاری به پنج دسته اصلی و در واقع به پنج نسل طبقه بندی می شوند.

نسل اول : کتابخانه های سنتی[2]    

در این کتابخانه ها ، همه متون و مواد آموزشی و تحقیقی به صورت نسخه های چاپی و یا خطی در قرون گذشته بوده و انواع خدمات کتابداری چه خدمات داخلی مثل فهرست نویسی ، رده بندی و جز آن و چه خدمات خارجی مثل ارتباط و ارایه خدمات به کاربران یا مبادله با دیگر کتابخانه ها به صورت دستی و توسط کتابدار انجام می شد.  

...............

- کتابخانه دیجیتال 

- مفهوم

بحث کتابخانه های دیجیتال بحثی روزآمد و نوین در جامعه، حداقل در حوزه علوم کتابداری و فن آوری اطلاعات می باشد. برداشت عموم از کتابخانه های دیجیتال مانند حکایت قدیمی برداشت افراد از فیل در اتاق تاریک  میباشد که هر کسی با لمس کردن برخی از اعضای فیل پی به آن چیزی می برد که در ذهن خود تصور می کردند و آن تصور خود را برای دیگران توصیف می کرد، در زمان حال افراد نیز برداشتهایی از کتابخانه های دیجیتال در ذهن و تصور خود دارند که زیاد با واقعیت برابری نمی کند.كتابخانه دیجیتالی دارای تعاریف مختلفی است كه پژوهشگران از آن ارائه داده اند که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

کتابخانه دیجیتال در تعریف سنتی :

كتابخانه های دیجیتال سازمان هایی هستند كه در آن كاركنان متخصصی به انتخاب و سازماندهی منابع اطلاعاتی دیجیتال بپردازند ، اطلاعات تمام متن دیجیتال به جامعه كاربران آن كتابخانه ارائه شود و وابسته به یك كتابخانه سنتی باشد؛(مجیدی و همکاران، 1386).

................

-اهداف

یک کتابخانه دیجیتالی با هدف تسهیل دسترسی مردم جهان به کتاب و منابع مختلف  در هر زمان و مکان شروع به کار می کند  تا محققان، دانشمندان، دانشجویان و افراد علاقه مند به مطالعه بتوانند آسوده تر تبادل اطلاعات و نظر کرده و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.کتابخانه های دیجیتالی همان اهداف و عملکردهای کتابخانه های سنتی را داردکه شامل..............

-ویژگی ها و اجزاء

از آغاز هدف تمام کتابخانه‌ها دسترسی به اطلاعات بوده است تا بتوانند در ارائه خدمات بهتر به مراجعین همیشه پیشقدم باشند. کتابخانه‌های سنتی با در اختیار قرار دادن کتب و منابع چاپی به مراجعین کتابخانه‌ها، به اهداف خود که همان ارائه اطلاعات بوده است دست پیدا کرده‌اند. حال با پیشرفت تکنولوژی و افزایش اطلاعات، کتابخانه‌های سنتی توان جوابگویی به افراد را ندارند. در اینجاست که تکنولوژی به کمک کتابداران می‌آید و با استفاده از فضای مجازی منابع را بدون حضور...........

- مزایا

کتابخانه های فیزیکی دارای مشکلات متعددی هستند از جمله اینکه در این نوع کتابخانه ها  دسترسی به کتابها تنها به میزان تعدادکپی آن ممکن است و مراجعه کنندگان بعدی امکان استفاده از آن را ندارند همچنین امکان استفاده از این نوع کتابخانه ها در روزهای خاصی از هفته و در ساعت های معینی ممکن است .در کتابخانه های سنتی ریسک از بین رفتن اسناد در اثر سهل انگاری و یا اشتباده وجود دارد و حتی ممکن است غیرقابل جبران باشد و دسترسی به کتابها برای افراد در نقاط دور افتاده بسیار به سختی انجام می گیردولی با ظهور کتابخانه های دیجیتالی این محدودیت ها از بین رفته و افراد بسیاری از مزایای این نوع کتابخانه ها بهره مند شده اند به این صورت که در کتابخانه های الکترونیکی امکان دستیابی به منابع برای...............

- تفاوت کتابخانه سنتی با کتابخانه دیجیتال

کتابخانه های سنتی کتابخانه هایی هستند که مجموعه اطلاعات آنهابصورت چاپی است و کلیه عملیات کتابخانه ای و ارائه خدمات اطلاعاتی بصورت دستی انجام می شود. این کتابخانه ها  نیاز به فضای مناسب دارند و استفاده کنندگان برای دستیابی به اطلاعات وقت زیادی صرف می کنند که در مواردی بی نتیجه است . از طرفی محدودیت ساعت کار کتابخانه ها موجب............

- پورتال کتابخانه ای

پورتال[3]  در معنای لغوی به معانی باب، سر در، دروازه، مدخل، ایوان می­باشد. این کلمه با توجه به کاربرد آن در علوم می­تواند معانی مختلفی پیدا کند، به عنوان مثال در علم معماری به معنی درگاه می­باشد.

................

- مجموعه کتابخانه دیجیتال

- انواع منابع الکترونیکی

در کتابخانه دیجیتالی، تمام منابع و یا برخی از کتاب های پر مراجعه به صورت فایل های قابل استفاده در رایانه در آمده و در اختیار مراجعین قرار می گیرد.این منابع می توانند با استفاده از شبکه های محلی یا جهانی (به صورت وب سایت) قابل دسترس عموم باشند و یا با استفاده از میزهای مخصوص کتاب دیجیتال، فقط در محیط خود کتابخانه، یا در محیط های مورد نظر کتابخانه نظیر فرهنگسراها، فرودگاه ها، ایستگاه های قطار شهری و بین شهری و... مورد استفاده قرار گیرد.

...................

-کتاب الکترونیکی 

در عصر حاضر زندگی انسان ها راکد باقی نمی ماند و روز به روز به سوی مدرنیته حرکت می کند. تکنولوژی در تمام بخش های زندگی انسان ها رخنه کرده و زندگی ها را به سوی آرامش سوق می دهد. اما در زمینه فرهنگی چیزی که از بنیان تغییر کرده کتاب است .ایده ایجاد کتاب های الکترونیکی برای نخستین بار در سال 1971 مطرح شد . این طرح با استقبال چشمگیری روبه روشد به طوری که کتاب های الکترونیکی در سال های اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرد .

..............

-  نشریه الکترونیکی 

ارائه مجلات چاپی در قالب الکترونیکی از اوائل دهه 1980 شروع شد. در ابتدا مجلات از طریق پست الکترونیک ی افراد، با اطلاعات حاوی عنوان، چکیده، اطلاعات کتابشناختی مجلات و شماره ارجاع مخصوص برای دریافت متن کامل آن ها از طریق FTP برای آن ها ارسال می شد.در طول دهه 1990 پدیده‌های گوناگونی كه به شكل‌های متفاوت، با عنوان مجلات الكترونیكی یا نشریات الكترونیكی نامیده می‌شوند، بوجود آمدند و به نظر می‌رسد كه مدیریت پیایندها را در كتابخانه‌ها....................

- چند رسانه ای 

پیدایش مفهوم چندرسانه‌ای را می‌توان در دهه 1940 جست‌وجو کرد. در سال 1945، وانوار بوش[4]، مشاور علمی روزولت، طرحی برای تولید دستگاهی تحت عنوان مِمِکس[5] ارائه کرد تا بتواند متن، نقشه، عکس، و یادداشت‌های شخصی را با یکدیگر ترکیب کند و نمایش دهد. چنین دستگاهی هرگز ساخته نشد، اما امروزه به‌عنوان نخستین اندیشه مطرح‌شده درباره...............

- پایان نامه و رساله 

تز[6] ، رساله[7] یا پایان‌نامه نوشته‌ای است كه به‌وسیله داوطلب درجه دانشگاهی، به‌عنوان یكی از شرایط احراز آن، ارائه می‌شود و نویسنده آن دانشجویی است كه زیر نظر كلی یك هیأت علمی كار می‌كند. موضوع انتخابی پایان‌نامه، معمولاً، محدود و تخصصی است و تحقیق در مورد آن، زمان مشخص و مبتنی بر روش علمی را طلب می‌كند .همین ویژگی است كه پایان‌نامه را تبدیل به منبع اطلاعاتی ارزشمندی برای علاقه‌مندان به آن حوزه موضوعی می‌سازد. پایان‌نامه‌ها معمولاً اساس تدوین مقاله‌ها یا كتاب‌های منتشر شده بعدی می‌شوند و تا آن زمان تنها مدرك دسترس‌پذیر آن فعالیت علمی محسوب می‌شوند .اهمیت پایان‌نامه‌ها را معمولاً از دو دیدگاه ارزیابی می‌كنند:

 • به‌عنوان گامی مقدماتی و نخستین تحقیق جدی و منضبط دانشجو در زمان‌بندی مشخص
 • به مثابه كاری نهایی كه برآیند كل یافته‌های دانشجو در طول دوره تحصیلی است .

عمده دلایل تهیه پایان‌نامه تحصیلی عبارتند از:

 • یادگیری روش‌شناسی تحقیق؛
 • توسعه نگرش علمی؛
 • كسب موفقیت برای مطالعه‌ای جدی و عمیق و كسب تجربه علمی در حوزه موضوعی خاص؛
 • کسب مهارت برای مطالعه نقادانه و موشكافانه؛
 • بهره‌مندی از اطلاعات جدیدتر؛
 • شرط لازم برای دریافت مدرك تحصیلی؛
 • انتشار نتایج پایان‌نامه به‌شكل مقاله پژوهشی در مجلات علمی و تخصصی.

قابلیت‌های این‌گونه منابع از نظر اطلاعاتی و پژوهشی، سبب شده است كه پایان‌نامه‌ها را از دو دیدگاه در رشته‌های مختلف دانشگاهی و پژوهشی مورد توجه قرار دهند: یكی به‌عنوان مدرك مفید پژوهشی (به اعتبار متن تحقیق)؛ و دیگری به مثابه نوعی كتابشناسی تخصصی (به اعتبار فهرست مآخذ پایانی) (حرّی، 1372).

استفاده از پایان‌نامه تابع شرایط ویژه‌ای است زیرا، از لحاظ حقوقی، تكثیر و نقل از پایان‌نامه‌های تحصیلی بدون اجازه از صاحبان اثر (دانشجو و استاد راهنما) مجاز نیست. طبق قانون واسپاری، نسخه های محدودی به دانشكده محل تحصیل و كتابخانه مربوط ارائه می‌شود و در كتابخانه‌ها نیز سعی شده است از پایان‌نامه‌ها فقط در حد مطالعه در محل و احیاناً معدودی نقل قول با ذكر منبع و یا استفاده از منابع و مراجع معرفی شده و نهایتاً روبرداشت چكیده پایان‌نامه‌ها استفاده شود (بنی اقبال ،1377).

فهرست پایان‌نامه‌ها هم اكنون به‌گونه‌های مختلف چاپی و رایانه‌ای در دسترس است. مهم‌ترین منبع در سطح جهانی، چكیده‌نامه بین‌المللی پایان نامه‌های تحصیلی[8]  است كه چكیده پایان‌نامه‌های دكترای پذیرفته شده در دانشگاه‌های امریكا از 1861 تاكنون را دربرمی‌گیرد. این منبع هم به‌شكل چاپی و هم به‌صورت صفحه فشرده تولید می‌شود. در پایگاه اطلاعاتی لیزا [9]نیز اطلاعات كتابشناختی و چكیده پایان‌نامه‌های كتابداری و اطلاع‌رسانی وجود دارد. در انگلیس، نمایه پایان‌نامه‌های اسلیب[10] ، رساله‌های كتابداری و اطلاع‌رسانی را معرفی می‌كند و نیز بخش امانی كتابخانه بریتانیا نشریه‌ای ماهانه حاوی چكیده گزارش‌ها و پژوهش‌های دولتی، از جمله پایان‌نامه‌های دانشگاهی، را چاپ و منتشر می‌كند (ناظم،1365). از فعالیت‌های صورت گرفته در ایران، تهیه پایگاه اطلاعاتی چكیده پایان‌نامه‌های كارشناسی ارشد و دكتری به‌شكل چاپی و به‌صورت صفحه فشرده توسط مركز اطلاعات و مدارك علمی[11] را می‌توان نام برد. درج فهرست پایان‌نامه‌ها در برخی نشریات و تهیه فهرست پایان‌نامه‌های حوزه‌ای از علوم و یا متعلق به رشته‌های مختلف یك دانشگاه و نیز سازماندهی این منابع ارزشمند در كتابخانه‌ها، از جمله گام‌های مثبتی است كه برای دسترس‌پذیر كردن این‌گونه مدارك صورت می‌گیرد.

.....................

- محتوای مجموعه کتابخانه دیجیتال  

محتوای کتابخانه های دیجیتال شامل منابع اطلاعاتی در قالب الکترونیکی (متن ، صوت، تصویر، ویدیو ) می باشد که برخی از آن ها ممکن است به صورت تجاری از ناشران و عرضه کنندگان منابع و پایگاه های اطلاعاتی خریداری شوند .علاوه بر این در مجموعه کتابخانه دیجیتالی امکان دستیابی به پایگاه های اطلاعاتی ، فهرست كتابخانه های الكترونیكی، منابع تمام متن ، مجلات الكترونیكی و وب سایت های مرتبط وجود دارد.

................

- ابزار و روشهای تبدیل منابع چاپی به دیجیتال

در کتابخانه های دیجیتال نیاز به سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی می باشد تا از طریق آ نها بتوان متون موجود را قابل استفاده و مطالعه کاربر قرار داد، از جمله این سخت افزارها و نرم افزارها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

سخت‌افزار:

..............

- تامین منابع دیجیتال

بخش مهمی از کتابخانه های دیجیتال را تهیه منابع دیجیتال تشکیل می دهد. تهیه منابع با فرمت دیجیتال بسیار با صرفه تر از منابع آنالوگ است.کتابخانه ها باید نسبت به فرمت، کیفیت و حجم منابع دقت نظر داشته باشند و منابعی را تهیه کنند که بیشتر مورد استفاده کتابخانه قرار گیرند. تهیه منابع دیجیتال با مجوز مالکیت معنوی از ارزش بسزایی برخوردار است.

از جمله راههای مختلف گردآوری و تهیه منابع در كتابخانه دیجیتال به شرح زیر می باشد:

.............

-  سیستم نرم افزاری کتابخانه دیجیتال

هر نرم افزار مبتنی بر وب برای اجرا نیاز به مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارهای کارساز سرویس دهنده[12]  و سرویس گیرنده[13] دارد مانند:

 • نوع سیستم عامل مورد نیاز برای اجرا؛
 • زبان برنامه نویسی:  زبانی که با آن ، پیاده سازی می شود؛

................

-تهیه نرم افزار  

به طور کلّی در تهیه نرم افزار کتابخانه دیجیتال سه روش عمده وجود دارد:

 • تولید نرم افزار ؛

......................

- نرم افزارهای کتابخانه دیجیتال سیمرغ

سیمرغ یك شبكه مجازی بر خط[14]  است كه از مجموع میزبانهای سیمرغ در اینترنت (وب) تشكیل شده است. در شبكه سیمرغ امكان ارتباط اطلاعات میان میزبانها وجود دارد به همین دلیل قابلیت جستجوی همزمان در شبكه را برای مخاطبان سیمرغ فراهم می شود. به عبارت دیگر محقق یاجستجو كننده با اتصال به یكی از مراكز میزبان سیمرغ می تواندبه شكل همزمان در تمام مراكز موجود در شبكه به جستجو وبازیابی اطلاعات بپردازد.  نرم افزار شامل پایگاه كتابهای فارسی،كتابهای لاتین، نشریات فارسی و لاتین، پایان نامه ها و...        می باشدكه هر كدام از پایگاهها با استفاده از فیلدهای متنوع(عنوان،پدید آور ، موضوع و.....) قابل جستجو می باشد.

..................

-نرم افزارهای کتابخانه دیجیتال پارس آذرخش

 شرکت پارس آذرخش در تاریخ 21/8/1367 تحت شماره 11036 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران ثبت شد. این شرکت با هدف فراهم آوری و تهیه مواد کتابی و غیرکتابی و ارائه سرویس های مربوطه به کتابخانه و مراکز اسنادی کشور پا به عرصه اطلاع رسانی نهاد.

..................

- نرم افزار کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور

نرم افزار مورد استفاده در کتابخانه دیجیتال دانشگاه پیام نور ، نرم افزار پاپیروس می باشد. پاپیروس یك نرم افزاركاملاً حرفه ای است كه با حمایت شركتهای بزرگ نرم افزاری دنیا در اشاعه فرهنگ تولید سیستمهای كد باز نوشته شده و با توافقات مشخصی، ضمن حمایت های شركت مادر، در اختیار شركت فرارسانه مشرق زمین[15]  قرار گرفته است. متخصصان این...................

کاربران کتابخانه دیجیتال

انتظارات کاربران

علم و دانش ما در مورد انتظارات خدمات کتابخانه دیجیتالی، بطور عمده بر اساس حکایت و نظرات است. اگر چه این ممکن است یک نقطه نظر محکومی باشد، حقیقت این است که نوعی از بهترین درک حرفه ای است که در زمینه اطلاعات کتابخانه صورت گرفته است اما این علاوه بر تلاش های آنهایی است که عملی که بر  اساس بیشترین شواهداست را دنبال و جستجو می کنند .

...............

- راهنمایی و کمک به کاربران کتابخانه های دیجیتال

حاجی شمسایی( ١٣٨٦ ) معتقد است که یکی از فعالیت های عمده و خدمات دائمی کتابداران ، صرفه جویی در وقت خوانندگان می باشدکه حدود ٧٠ سال پیش توسط رانگاناتان در قالب چهارمین قانون معروف او مطرح شد. به همین دلیل با رواج اینترنت و با توجه به مهارت پایین کاربران در کار با نظام ها و پایگاههای اطلاعاتی و به دلیل فرصت کمی که................

- خدمات کتابخانه دیجیتال به کاربران

بطور کلّی خدمات در کتابخانه های دیجیتال را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

١. ارائه خدمات سنتی به شیوهای جدید

...............

معرفی چند نمونه کتابخانه دیجیتال

کتابخانه های دیجیتالی در ایران  

کتابخانه دیجیتالی دید[16]

کتابخانه دیجیتالی مبتنی بر وب در حوزه تخصصی اموربین الملل و علوم سیاسی است و به گردآوری و سازماندهی انواع مدارکی که دارای اطلاعات مفید در زمینه امور بین الملل و علوم سیاسی می باشند می پردازد. بالغ بر ٢٢ نوع مدرک از قبیل کتاب، مقاله، تحلیل خبری، تحقیق و پژوهش، توصیف شخصیت ها، سازمان ها و مراکز، گزارش،پایان نامه، مصاحبه،...................

کتابخانه دیجیتالی تبیان[17]

مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است. اکنون بالغ بر 5253 کتاب و 119 مقاله در کتابخانه دیجیتالی تبیان موجود است که از این تعداد سهم کتابخانه فارسی 1938 ، کتابخانه عربی 1957 و کتابخانه انگلیسی 1239 عنوان می باشد. امکانات جستجوی این کتابخانه به کاربر امکان می دهد در قسمت فهرست ها یا  متن.............

- کتابخانه های دیجیتالی در  خارج

کتابخانه دیجیتالی آمریکن مموری[18]

این طرح از سوی کتابخانه کنگره در حال اجرا است که شامل دیجیتال سازی صدها هزار منبع تاریخی و فرهنگی از مجموعه کتابخانه کنگره آمریکا می باشد. دارای مجموعه هایی است که کاربران با مراجعه به هر یک از این مجموعه ها................

 

منابع:

آر.کی .شارماو کی آر ویشواناتان. 1385. کتابخانه های دیجیتالی:توسعه و چالش، ،ترجمه مریم صابری ، فصلنامه کتاب 68 ،1385 ،ص 248.

اصنافی، ا. ١٣٨٤ . کتابهای الكترونیكی در کتابخانه ها.مجله الكترونیكی مرکز اطلاعات و مدارك علمی ایران : شماره ٤ ، صفحه ٤.

اطهری ،مرضیه ." آموزش کاربران کتابخانه دیجیتال".ارتباط علمی ،دوره 14 ، شماره 2 ،1388

..................

................

 

 

 

 

 


v

دانلود مبانی نظری کتابخانه های دیجیتال، کتابخانه های سنتی

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 21:07 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

دانلود لیست سوپر گروه های تبلیغاتی تلگرام

دانلود لیست سوپر گروه های تبلیغاتی تلگرام

برای تبلیغات و نمایش کالا یا خدماتتان بیشتر از هر چیزی نیاز به برنامه ریزی دارید و البته همین برنامه ریزی برای شما حتما مشخص می کنند که باید در کار تبلیغات استمرار داشته باشید و البته روش های پر بازدید را برای شما مشخص می کند

دانلود دانلود لیست سوپر گروه های تبلیغاتی تلگرام

دانلود لیست سوپر گروه های تبلیغاتی تلگرام
دانلود
لیست 
سوپر
گروه 
های 
تبلیغاتی
تلگرام
دسته بندی طرح توجیهی دامی
فرمت فایل zip
حجم فایل 1 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 1

برای تبلیغات و نمایش کالا یا خدماتتان بیشتر از هر چیزی نیاز به برنامه ریزی دارید و البته همین برنامه ریزی برای شما حتما مشخص می کنند که باید در کار تبلیغات استمرار داشته باشید و البته روش های پر بازدید را برای شما مشخص می کند.

در این بین روش هایی وجود دارند که به طور منظم و رایگان می توانید از آن ها استفاده کنید و فقط پیگیری و پشت کار لازم را باید داشته باشید. در بین روش های مختلف در تبلیغات تلگرام ، استفاده از گروه های نیازمندی که تعداد اعضای زیادی دارند، برای شما که می خواهید در هزینه ها صرفه جویی داشته باشید موثر است.

تبلیغات تلگرام البته فقط منحصر به استفاده از گروه های نیازمندی نیست و روش های بهتر (با هزینه های بالاتر) دارد که از موثر ترین آن ها تبلیغات در کانال های پربازدید است و در کنار همه این ها کانال یا گروه شما که برای آن تبلیغات می کنید، باید محتوای موثر و مفید برای کاربران داشته باشد. تنها در این صورت است که موفق عمل می کند

دانلود دانلود لیست سوپر گروه های تبلیغاتی تلگرام

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 21:07 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

قالب بی نظیر فروش فایل و جزوه و مقالات اینترنتی

قالب بی نظیر فروش فایل و جزوه و مقالات اینترنتی

قالب-بی-نظیر-فروش-فایل-و-جزوه-و-مقالات-اینترنتیقالب فروش اینترنتی فایل ها و محصولات دانلودیدانلود فایل

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:54 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

قالب بی نظیر فروش محصولات دانلودی EDigital

قالب بی نظیر فروش محصولات دانلودی EDigital

قالب-بی-نظیر-فروش-محصولات-دانلودی-edigitalفروشگاه بی نظیر فایل اینترنتیدانلود فایل

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:54 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

قالب بی نظیر فروش اینترنتی فایل ها

قالب بی نظیر فروش اینترنتی فایل ها

قالب-بی-نظیر-فروش-اینترنتی-فایل-هاقالب فروشگاه اینترنتی فایلدانلود فایل

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:54 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

قالب فروشگاه اینترنتی فایل (وردپرس)

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:53 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

کد بازی دوز به زبان جاوا

کد بازی دوز به زبان جاوا

کد-بازی-دوز-به-زبان-جاواکد بازی دوز(ultimate tic-tac-toe) به زبان جاوا و به صورت گرافیکی میباشد و به صورت کامل اجرا میشود.دانلود فایل

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:53 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

روش مرجع نویسی در پایان نامه

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:53 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسکونی، مغازه تجاری و غیره

دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسکونی، مغازه تجاری و غیره

دانلود-فرم-قرارداد-اجاره-نامه-خام--مخصوص-اجاره-دادن-منزل-مسکونی-مغازه-تجاری-و-غیرهاین فایل به صورت فایل ورد قابل ویرایش می باشد و برای اجاره دادن ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مناسب می باشد.دانلود فایل

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:52 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]

اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک

اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک

اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک

دانلود اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک

اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک
دسته بندی مهندسی کشاورزی
فرمت فایل doc
حجم فایل 54 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 28

  توجه: این فایل میتواند هم به عنوان تحقیق و هم به عنوان مقاله مورد استفاده قرار گیرد

(قابل ویرایش و اماده پرینت)Wordفرمت :

تعداد صفحات: 28

تصویر:این فایل فاقد تصویر می باشد

برخی از سر فصل ها:

2-نام زرشك

3-دیدگاه یك بیگانه مقیم ایران

4-شربت زرشك

5-اندازه محصول زرشك درهكتار

6-انتخاب محل وخاك

7-روشهای تكثیروفصل كاشت

8-هرس

9-كاشت زرشك

10-برداشت زرشك

11-آبیاری وداشت زرشك

12-فایده های درخت زرشك ومیوه آن

13-آفات وبیماریهای مهم زرشك درایران

14-زرشك میزبان مرض زنگ گندم

15-زیست شناسی

چکیده:

اعضاء مختلف درختچه زرشك ( ریشه ، پوست ، ساقه ، برگ ومیوه ) ازنظرخواص طبی ودرمانی ( مانندوجوداكسی آكانتین وبربرین درریشه ) ومصارف خوراكی ( طعامها، آشهاوغیره ) وصنعتی ( رنگرزی ، تانن سازی ، منبت كاری وخاتم سازی ) وسایرمصارف آن ( ازقبیل تهیه ژله ، مرباوتهیه نوشابه ها) ازدیربازموردتوجه مردم ایران وسایرملل بوده وهست .قدمت زرشك رابه دوره اثوسن نسبت می دهند1ودرایران هم ازسالیان قبل تابه امروزگیاه شناخته شده مردم بوده است .بطورطبیعی ووحشی درمناطق مختلف ایران می روید.تنهادراستان خراسان بصورت كاشته شده نوع بی دانه آن موردبررسی قرارداشته است ولی چندسالی است كه به علت بالارفتن قیمت ، كشت وپرورش آن بصورت یك گیاه اهلی بویژه درخراسان رونق گرفته است وبصورت منبع درآمدجدیدی برای كشاورزان وباغداران درآمده است 

دانلود اموزش کاشت،داشت و برداشت زرشک

[ چهارشنبه 4 بهمن 1396 ] [ 20:51 ] [ دفترفنی دسیس ]
[ ]
صفحه قبل 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 صفحه بعد
پایان نامه

پایان-نامهپایان نامه در مورد مقایسه تطبیقی نحوه محاسبه بهای تمام شده دام و شیر توسط سیستم های موجود در استان تدانلود فایل

رادار موج پیوسته به همراه فایل های شبیه سازی

رادار-موج-پیوسته-به-همراه-فایل-های-شبیه-سازیرادار موج پیوسته به همراه فایل های شبیه سازیدانلود فایل

تحقیق بررسی فلسفه وکیل و وکالت

تحقیق-بررسی-فلسفه-وکیل-و-وکالتدر این تحقیق به بررسی عقد وکالت می پردازیم. ابزارهای قراردادی نشانه وجود نیازهای اجتماعی است و گاه نیاز مشترک چند وسیله حقوقی را بر می انگیزددانلود فایل

دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسکونی، مغازه تجاری و غیره

دانلود-فرم-قرارداد-اجاره-نامه-خام--مخصوص-اجاره-دادن-منزل-مسکونی-مغازه-تجاری-و-غیرهاین فایل به صورت فایل ورد قابل ویرایش می باشد و برای اجاره دادن ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مناسب می باشد.دانلود فایل

پروپوزال تغییرات فرهنگ و تأثیرات آن بر روی شکل ساختمان ها

پروپوزال-تغییرات-فرهنگ-و-تأثیرات-آن-بر-روی-شکل-ساختمان-هاپروپوزال تغییرات فرهنگ و تأثیرات آن بر روی شکل ساختمان هادانلود فایل

پروپوزال معماری طراحی مرکز بازپروری و حمایت از کودکان

پروپوزال-معماری-طراحی-مرکز-بازپروری-و-حمایت-از-کودکانپروپوزال معماری طراحی مرکز بازپروری و حمایت از کودکاندانلود فایل

پروپوزال معماری طراحی مسجد

پروپوزال-معماری-طراحی-مسجدپروپوزال معماری طراحی مسجد در 18 صفحه با فرمت WORDدانلود فایل

تحقیق درباره گیاهان و گل های آپارتمانی به همراه تصویر و توضیحات

تحقیق-درباره-گیاهان-و-گل-های-آپارتمانی-به-همراه-تصویر-و-توضیحاتتحقیق درباره گیاهان و گل های آپارتمانی به همراه تصویر و توضیحاتدانلود فایل

دانلود فایل ورد Word تأثیر زندان نسبت به تکرار جرم

دانلود-فایل-ورد-word-تأثیر-زندان-نسبت-به-تکرار-جرمنوع فایل: word (قابل ویرایش) تعداد صفحات : 130 صفحه چکیده «مجازات زندان» از جمله اصلی ترین مجازات هایی است که در حال حاضر در تمام سیستم های قضایی کشورهای جهان اعمال می شود. این مجازات نیز همانند دیگر نهادهای کیفری در طول تاریخ دستخوش دگرگونی هایی شده و با انجام اصلاحات فراوانی تکامل یافته تا به شکل دانلود فایل

مقاله طراحی اقلیمی بنا

مقاله-طراحی-اقلیمی-بنامقاله طراحی اقلیمی بنادانلود فایل

تنظیم شرایط محیطی”شهر مشهد ”

تنظیم-شرایط-محیطی”شهر-مشهد-”تنظیم شرایط محیطی”شهر مشهد ”دانلود فایل

پاورپوینت تشدید عوامل فیزیکی تابش، دما، رطوبت

پاورپوینت-تشدید-عوامل-فیزیکی-تابش-دما-رطوبتپاورپوینت تشدید عوامل فیزیکی تابش، دما، رطوبت دانلود فایل

پاورپوینت اقلیم گرم و خشک

پاورپوینت-اقلیم-گرم-و-خشکپاورپوینت اقلیم گرم و خشک دانلود فایل

مطالعات طبیعی-اقلیمی-جغرافیایی استان آذربایجان غربی

مطالعات-طبیعی-اقلیمی-جغرافیایی-استان-آذربایجان-غربیمطالعات طبیعی-اقلیمی-جغرافیایی استان آذربایجان غربیدانلود فایل

پاورپوینت لوازم گازسوز , فضای نصب و تخلیه محصولات احتراق

پاورپوینت-لوازم-گازسوز-,-فضای-نصب-و-تخلیه-محصولات-احتراقپاورپوینت لوازم گازسوز , فضای نصب و تخلیه محصولات احتراقدانلود فایل

پاورپوینت اقلیم معتدل مرطوب

پاورپوینت-اقلیم-معتدل-مرطوبپاورپوینت اقلیم معتدل مرطوبدانلود فایل

پاورپوینت معماری پایدار

پاورپوینت-معماری-پایدارپاورپوینت معماری پایداردانلود فایل

پاورپوینت نانومعماری،چشم اندازی نو در کاهش مصرف انرژی

پاورپوینت-نانومعماری-چشم-اندازی-نو-در-کاهش-مصرف-انرژیپاورپوینت نانومعماری،چشم اندازی نو در کاهش مصرف انرژیدانلود فایل

پاورپوینت بررسی روشنایی طبیعی در معماری

پاورپوینت-بررسی-روشنایی-طبیعی-در-معماریپاورپوینت بررسی روشنایی طبیعی در معماریدانلود فایل

پاورپوینت تاثیر رنگ در معماری داخلی

پاورپوینت-تاثیر-رنگ-در-معماری-داخلیپاورپوینت تاثیر رنگ در معماری داخلیدانلود فایل

داده های آماری ترازنامه کلیه شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار تهران طی سال های ۸۰ تا ۱۳۹۵

داده-های-آماری-ترازنامه-کلیه-شرکت-های-فعال-در-بورس-اوراق-بهادار-تهران-طی-سال-های-۸۰-تا-۱۳۹۵فایل اکسل داده های ترازنامه ای شرکت های فعال در بورس طی سال های ۸۰ تا ۹۵دانلود فایل

داده های صورت های مالی تمامی شرکت های فعال در بورس اوراق بهادار تهران طی سال های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۵

داده-های-صورت-های-مالی-تمامی-شرکت-های-فعال-در-بورس-اوراق-بهادار-تهران-طی-سال-های-۱۳۸۰-تا-۱۳۹۵داده های آماری صورت های مالی (ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد، صورت سود و زیان)دانلود فایل

داده های ۱۶ ساله ۸۰ تا ۹۵ صورت جریان وجوه نقد شرکت های بورسی

داده-های-۱۶-ساله-۸۰-تا-۹۵-صورت-جریان-وجوه-نقد-شرکت-های-بورسیداده های 16 ساله گردش وجوه نقد تمامی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در قالب فایل های اکسل مجزا (بسیار دقیق و با جزئیات کامل)دانلود فایل

p46045_images.png

دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسکونی، مغازه تجاری و غیره

دانلود-فرم-قرارداد-اجاره-نامه-خام--مخصوص-اجاره-دادن-منزل-مسکونی-مغازه-تجاری-و-غیرهاین فایل به صورت فایل ورد قابل ویرایش می باشد و برای اجاره دادن ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مناسب می باشد.دانلود فایل

a884538_ice-cream-girl.gif

42998_199.jpg


http://up.persianscript.ir/uploadsmedia/bbaa-19-9411161454699748.gif


a329_2221.gif

t301164_1538084492.gif

s591025_1541127147.gif

w72818_1536305560.gif

o26764_1511960333.gif

a73359_1500692876.gif

q753102_1534176633.gif

عطر - عطر گيرنده ديجيتال موبايل خريد اينترنتي تک سبد گيرنده ديجيتال موبايل خريد دانگل براوو دانگل ezcast گن لاغري گن لاغري ميس بلت عينک ريبن اصل خريد hot shaper خريد ليوان لنزي ساخت وبلاگ فروش گوش پاکن برقي لباس زنانه ساعت مچي ارزان هاست لينوکس خريد کيف اسباب بازي مگامايند 19500 تومان مونوپاد دستکش جادويي سيلور تاچ مونوپاد حرفه اي ساعت ديواري فانتزي کارواش خانگي خريد مونوپاد ارزان خريد لباس زنانه فروش فاني بافت خريد ساعت ديواري مدرن پاور بانک همراه اتو موي پرو ويو prowave چراغ جادويي لايت آپ light up عينک آفتابي مارک فانتوم جادويي خريد مونوپاد با ضمانت فروشگاه خريد ساعت ديواري خريد گن لاغري مردانه شلوار ساپورت عينک آفتابي پليس دستگيره آشپزخانه سيليکوني خريد ساعت مچي کاسيو ساعت مچي کاسيو عينک آفتابي مردانه توپ هاور بال hover ball ساخت وبلاگ رايگان دوره آموزشي| کلاس| بازرسي فني| جوش| پايپينگ| رنگ - دوره بازرسي جوش پايپينگ مدرک معتبر و بين المللي گواهينامه رنگ و سندبلاست گيره کوچک کننده بيني - گيره کوچک کننده بيني سايت تبادل لينک - سايت تبادل لينک سايت سرگرمي - سايت سرگرمي خريد اينترنتي گن ساعت شني - خريد اينترنتي گن ساعت شني خريد کمربند ميس بلت - خريد کمربند ميس بلت 98 پست خريد پستـي عينک آفتابي زنانه و مردانه ثبت آگهي و تبليغ - درج آگهي- درج تبليغ - ثبت رايگان اطلاعات شغلي لباس مشکی محرم تبادل لینک